Παρασκευή, 2 Μαΐου 2014

Ενωτική Πορεία Ελπίδας & Ανάπτυξης (Ταγκαλής Παναγιώτης) - Το πλήρες ψηφοδέλτιο

Το πλήρες ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Ενωτική Πορεία Ελπίδας & Ανάπτυξης" με υποψήφιο Δήμαρχο Δελφών τον Παναγιώτη Ταγκαλή.

Διαβάστε το πλήρες ψηφοδέλτιο, όπως κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο Άμφισσας.


Π Ρ Ο Σ 
Τον κ. Πρόεδρο Πρωτοδικών του Πρωτοδικείου Αμφίσσης

ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ 

«ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΛΠΙΔΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ» 


Για τη συμμετοχή στις Δημοτικές εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 στο ΔΗΜΟ ΔΕΛΦΩΝ

Σύμφωνα με το άρθρο 19 του Ν. 3852/2010 & της Εγκυκλίου 14/2014 Υπουργείου Εσωτερικών ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ότι καταρτίσαμε συνδυασμό υποψηφίων με το όνομα «ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΛΠΙΔΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ» και εκθέτουμε υποψηφιότητα στις εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 και σε κάθε επαναληπτική αυτών για την ανάδειξη των αρχών του Δήμου Δελφών για τη νέα δημοτική και κοινοτική περίοδο 2014 – 2019.

ΤΑΓΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΓΑΠΗΤΟΥ Υποψήφιος Δήμαρχος


Α. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΜΦΙΣΣΗΣ 

1. Ασημακοπούλου-Μπάφα Χαρίκλεια (Χαρά) του Ευσταθίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Βαρκούτας Δημήτριος του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
3. Βλαχοδημητρίου Ευθύμιος (Τσέτσος) του Σπυρίδωνος (Ε.Π. Αμφίσσης)
4. Καραμπάσης Ιωάννης του Παναγιώτη (Ε.Π. Αμφίσσης)
5. Καρλιαύτης Χρυσοβαλάντης (Βαλάντης) του Ηλία (Ε.Π. Αμφίσσης)
6. Κατσικούλης Νικόλαος του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Αμφίσσης)
7. Κούκου Αγγελική (Άντζυ) του Παναγιώτη (Ε.Π. Αμφίσσης)
8. Κυριάκης Βασίλειος του Ευσταθίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
9. Λουπάκος Νικόλαος του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
10. Μπρουγιαννάκη Κωνσταντινούλα (Ντίνα) Του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
11. Ξαγάρα Ευθαλία (Θάλεια) του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
12. Παπασταθοπούλου Ελένη του Σπυρίδωνος (Ε.Π. Αμφίσσης)
13. Πατεράκης Εμμανουήλ του Ιωάννη (Ε.Π. Αμφίσσης)
14. Σεγδίτσα-Πονήρη Χρυσούλα (Σωσώ) του Παναγιώτη (Ε.Π. Αμφίσσης)
15. Τσαμαντάνης Χρήστος του Ηλία (Ε.Π. Αμφίσσης)
16. Τσιρλιάγκου Ευαγγελία του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
17. Τσούνης Παναγιώτης Του Ιωάννη (Ε.Π. Αμφίσσης)

Β. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ 

1. Αναγνωστόπουλος Ματθαίος του Ευθυμίου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
2. Γουργουρή-Τασιού Μαρία (Μάρω ) του Νικολάου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
3. Καννίδου Χαρίκλεια-Δέσποινα του Βασιλείου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
4. Καραγιάννης Βασίλειος του Νικολάου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
5. Κουτονιάς Δημήτριος του Ευθυμίου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
6. Κουτσοδόντη-Αγγελάκη Μαρία του Αχιλλέως (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
7. Κωστάκου Ελένη του Μάνθου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)

Γ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΡΑΒΙΑΣ 

1. Μανανάς Αθανάσιος του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Παππάς Αναστάσιος (Τάσος) του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)
3. Προβιά Ζωή του Αλεξάνδρου (Ε.Π. Γραβιάς)

Δ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΕΛΦΩΝ 

1. Καρατζόγλης Λουκάς του Ηλία (Ε.Π. Δελφών)
2. Κουμπλή-Λέγκα Ελένη (Νίτσα) του Λεωνίδα (Ε.Π. Δελφών)
3. Ταμπάκη Ευαγγελία (Βάλια) του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Δελφών)

Ε. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΕΣΦΙΝΑΣ 

1. Μαντζώρος Ευστάθιος του Γεωργίου (Ε.Π. Δεσφίνας)
2. Φαράντος Ιωάννης του Χαραλάμπους (Ε.Π. Δεσφίνας)

ΣΤ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΤΕΑΣ 

1. Αλεξανδράτος Ιωάννης του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Ιτέας)
2. Γούρας Ιωάννης του Αθανασίου (Ε.Π. Ιτέας)
3. Καλπούζος Νικόλαος του Ευθυμίου (Ε.Π. Ιτέας)
4. Καπαρέλη-Χαρίτου Γεωργία του Δημητρίου (Ε.Π. Ιτέας)
5. Καρπίδας Γεώργιος του Παντελή (Ε.Π. Ιτέας)
6. Παπαλάϊος Αριστείδης του Ηλία (Ε.Π. Ιτέας)
7. Σαρανταένας Βασίλειος του Ευθυμίου (Ε.Π. Ιτέας)
8. Σκούρτη Αφροδίτη του Παναγιώτη (Ε.Π. Ιτέας)
9. Τζήμας Δημήτριος του Α.Π.Ο. (Ε.Π. Ιτέας)
10. Τσιμίνος Σπυρίδων του Μιχαήλ (Ε.Π. Ιτέας)
11. Χλεμπογιάννης Γεώργιος του Νικολάου (Ε.Π. Ιτέας)

Ζ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΛΛΙΕΩΝ 

1. Επισκόπου Χρυσούλα του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Πετσωτάς Ευάγγελος του Ταξιάρχη (Ε.Π. Καλλιέων)
3. Σαντίκος Κωνσταντίνος του Παναγιώτη (Ε.Π. Καλλιέων)

Η. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 

1. Γκόλφης Παναγιώτης του Χρήστου (Ε.Π. Παρνασσού)
2. Κότσιας Παναγιώτης του Νικολάου (Ε.Π. Παρνασσού)
3. Λύτρας Λουκάς του Ευσταθίου (Ε.Π. Παρνασσού)
4. Τοπάλης Δημήτριος του Παναγιώτη (Ε.Π. Παρνασσού) 

-------------------------------------------------

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 

1. Θερμογιάννης Συμεών του Δημητρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Κουτσοχιώνης Ιωάννης του Ευαγγέλου (Ε.Π Αμφίσσης)
3. Κωστέλλου Δήμητρα του Κωστέλλου (Ε.Π. Αμφίσσης)
4. Πετρόπουλος Σωτήριος του Βασιλείου (Ε.Π. Αμφίσσης)
5. Σωτηρόπουλος Σωτήριος του Ιωάννη (Ε.Π. Αμφίσσης)
6. Τριάντη Παγωνίτσα του Αλεξάνδρου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ 

1. Ανάγνος Νικόλαος του Κυριάκου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
2. Ζαχαριάς Ηλίας του Σταύρου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
3. Κεχαγιάς Γεώργιος του Αστερίου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
4. Μπαρλιακός Σπυρίδων του Παντελή (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
5. Πανάγου-Μαρδάκη Αμαλία του Νικολάου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
6. Τσώνου-Μαργαρίτη Μαργαρίτα του Ευθυμίου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΕΣΦΙΝΑΣ 

1. Ευθυμίου Ιωάννης του Αχιλλέως (Ε.Π. Δεσφίνας)
2. Κουβέλης Ευστάθιος του Ηλία (Ε.Π. Δεσφίνας)
3. Λεοντίου Δήμος του Ιωάννη (Ε.Π. Δεσφίνας)
4. Μελέτη Χαρίκλεια του Νικολάου (Ε.Π. Δεσφίνας)
5. Σίδερης Χαράλαμπος του Χρήστου (Ε.Π. Δεσφίνας)
6. Τρισμπιώτης Γεώργιος του Ευθυμίου (Ε.Π. Δεσφίνας)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΤΕΑΣ 

1. Βούλγαρη Νίκη του Νικολάου (Ε.Π. Ιτέας)
2. Λέκκος Ηλίας του Δημητρίου (Ε.Π. Ιτέας)
3. Λύτρας Ιωάννης του Νικολάου (Ε.Π. Ιτέας)
4. Πιλάλη Φωτεινή του Νικολάου (Ε.Π. Ιτέας)
5. Τζωρτζόπουλος Νικόλαος του Παναγιώτη (Ε.Π. Ιτέας)

-------------------------------------------------

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΑΣ 

1. Καραμέρη Ασήμω του Δημητρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Κατσαρέλης Νάκος του Νικολάου (Ε.Π. Αμφίσσης)
3. Μπαμπαγενές Γεώργιος του Νεκταρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
4. Σολτάτος Ανδρέας του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

1. Μαστρογιαννόπουλος Δημήτριος του Ηλία (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος του Αργυρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 

1. Αναγνώστου Ιωάννης του Μιχαήλ (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Αναγνώστου Νικόλαος του Γεωργίου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΙΑΚΟΥ 

1. Δημοπούλου Βασιλική του Λεωνίδα (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Μαστροκωστόπουλος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Καλλιέων)
3. Οικονόμου Ειρήνη του Σπυρίδωνος (Ε.Π. Καλλιέων)
4. Ράπτης Δημήτριος του Ιωάννη (Ε.Π. Καλλιέων)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑΣ 

1. Καραγιαννόπουλος Βασίλειος του Γεωργίου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΡΓΙΑΝΗΣ 

1. Κοντολάτης Θεοδόσιος του Ευσταθίου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ 

1. Αλεξανδρής Ηλίας του Νικολάου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
2. Καϊμάρας Παρασκευάς του Χρήστου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
3. Ποντίκα Κωνσταντίνα του Βασιλείου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
4. Τσελές Δημήτριος του Ανδρέα (Ε.Π. Γαλαξιδίου)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΡΑΒΙΑΣ 

1. Αβράμπος Θεόδωρος του Δημητρίου (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Βισβίκη Βιολέττα-Κυριακή του Νικολάου (Ε.Π. Γραβιάς)
3. Γουλιάμου Ασπασία του Αθανασίου (Ε.Π. Γραβιάς)
4. Κορομπίλης Ανδρέας του Ηλία (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΕΛΦΩΝ 

1. Δροσερού Ευσταθία του Τηλέμαχου (Ε.Π. Δελφών)
2. Καραπατούχας Γεώργιος του Ιωάννη (Ε.Π. Δελφών)
3. Κοντογιάννης Νικόλαος του Δημητρίου (Ε.Π. Δελφών)
4. Μαυρόπουλος Θεόδωρος του Λουκά (Ε.Π. Δελφών)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ 

1. Κωστέλλος Κωστέλλος του Ευσταθίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Ξεπλάτης Ανάργυρος του Χαραλάμπους (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΛΑΙΩΝΟΣ 

1. Κορδάς Σίμος του Χρήστου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Τσάρας Χρήστος του Ηλία (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ 

1. Κωτσάκη Μαρία του Χρήστου (Ε.Π. Παρνασσού)
2. Λεπίδας Σπύρος του Αθανασίου (Ε.Π. Παρνασσού)
3. Λιάπης Αλέκος του Δήμου (Ε.Π. Παρνασσού)
4. Λιάπης Ευθύμιος του Δημητρίου (Ε.Π. Παρνασσού)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΣΚΟΠΗΣ 

1. Λίτσος Γεώργιος του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Ματθαίου Κωνσταντίνος του Χαραλάμπους (Ε.Π. Γραβιάς)
3. Τσιαμπάς Δημήτριος του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Γραβιάς)
4. Χαμηλός Δημήτριος του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΕΛΛΙΩΝ 

1. Βελέντζα Λιάνα του Γεωργίου (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Λίτσος Νικόλαος του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)
3. Χουλιάρας Δημήτριος του Αποστόλου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΡΙΩΤΙΣΣΑΣ 

1. Τσιαπάρας Ηλίας του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Καλλιέων)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΙΡΡΑΣ 

1. Βαϊδάνης Αθανάσιος του Παναγιώτη (Ε.Π. Ιτέας)
2. Καπαρέλη-Καπούρου Γεωργία του Δρόσου (Ε.Π. Ιτέας)
3. Τσώνου-Λαϊου Ελένη του Ηλία (Ε.Π. Ιτέας)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΙΛΑΙΑΣ 

1. Βελέντζα Ιωάννα του Νικολάου (Ε.Π. Παρνασσού)
2. Καλαντζής Κωνσταντίνος του Δημητρίου (Ε.Π. Παρνασσού)
3. Τσαούσης Κωνσταντίνος του Ανδρέα (Ε.Π. Παρνασσού)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΙΟΛΑΤΑΣ 

1. Αντωνίου Παναγιώτης του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Παππάς Αναστάσιος του Γεωργίου (Ε.Π. Γραβιάς)
3. Χριστοδούλου Παναγιώτα (Γιώτα) του Δημητρίου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΥΡΟΛΙΘΑΡΙΟΥ 

1. Γκλάβας Μιχαήλ του Γεωργίου (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Σαρλή Μαρία του Γεωργίου (Ε.Π. Καλλίεων)
3. Σπινθουράκη Ελισσάβετ-Λιλίκα του Ανδρέα (Ε.Π. Καλλιέων)
4. Χαλέτσος Χρήστος του Ευσταθίου (Ε.Π. Καλλιέων)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥΣΟΥΝΙΤΣΗΣ 

1. Βοϊλη Βασιλική του Παναγιώτη (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Σαρλής Ιωάννης του Αναστασίου (Ε.Π. Καλλιέων)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΟΙΝΟΧΩΡΙΟΥ 

1. Ζώης Σταύρος του Ευαγγέλου (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Κασβής Ιωάννης του Δημητρίου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΝΟΥΡΓΙΑ 

1. Ζιάκκας Νικόλαος του Παναγιώτη (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Κούπας Βασίλειος του Δημητρίου (Ε.Π. Καλλιέων)


ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΝΤΕΟΡΙΩΝ 

1. Βελίας Δρόσος του Νικολάου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
2. Γεροσίδερης Αθανάσιος του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
3. Μαμαρέλης Ιωάννης του Αθανασίου (Ε.Π. Γαλαξιδίου)
4. Σκαφτούρου Αικατερίνη του Ιωάννη (Ε.Π. Γαλαξιδίου)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 

1. Βαλάσκας Ιωάννης του Χρήστου (Ε.Π. Παρνασσού)
2. Μουλαράς Αργύριος του Γεωργίου (Ε.Π. Παρνασσού)
3. Μπέκα Λαμπρινή του Αντωνίου (Ε.Π. Παρνασσού)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ 

1. Κατσίμπρας Παναγιώτης του Στέργιου (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Πολύχρονος Παναγιώτης του Δημητρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΡΑΣ 

1. Μπακογιάννης Αριστείδης του Γεωργίου (Ε.Π. Καλλιέων)


ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΕΡΝΙΚΑΚΙΟΥ 

1. Τζαβάρα Ειρήνη-Ιουλία του Ιωάννη (Ε.Π. Αμφίσσης)
2. Τσικνής Νικόλαος του Δημητρίου (Ε.Π. Αμφίσσης)
3. Τσιρλιάγκος Ιωάννης του Ευσταθίου (Ε.Π. Αμφίσσης)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΛΗΘΡΟΥ 

1. Γρίβα Γεωργία του Ιωάννη (Ε.Π. Γραβιάς)
2. Πρέντζας Ηλίας του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Γραβιάς)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΡΩΜΗΣ 

1. Αποστολίδου Παναγιώτα του Κωνσταντίνου (Ε.Π. Καλλιέων)
2. Καρακίτσος Ευστάθιος του Χαραλάμπους (Ε.Π. Καλλιέων)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΤΑΙΑΣ 

1. Σταθάκος Ιωάννης του Παναγιώτη (Ε.Π. Ιτέας)

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΙΣΣΟΥ 

1. Δημητρίου Αστερινός του Δήμου (Ε.Π. Δελφών)
2. Τριάντης Γεώργιος του Τριάντη (Ε.Π. Δελφών)